Pierwsze zajęcia, pierwsze spotkanie, pierwsze wrażenie. Jak ułatwić sobie ten czas? Proponuję karty, na których dziecko rysuje lub pisze kilka informacji na swój temat. Na pewno sprowokują one do rozmów i przybliżą nam tego młodego człowieka, który oprócz problemów z jakimi do nas przychodzi, ma wiele zainteresowań. Karty mogą okazać się też pomoce w klasie, w której nauczyciel chce poznać swoich uczniów.
Do tego krótka ankieta: zaznacz, co wolisz. Sprawdzi się w grupie, pomoże odnaleźć osoby o podobnych preferencjach. Da również informację dla nauczyciela/pedagoga o preferencjach uczniów.




